Opcje szafy sterowniczej

Do jak najlepszego ustawienia konfiguracji sprzętu konieczne jest sprecyzowanie ze strony klienta wymagań, jakie ma spełniać dane urządzenie.  Najważniejsze jest określenie przede wszystkim wymogów dotyczących trzech podstawowych elementów budowy szafy sterowniczej, a zatem jednostki komputerowej, obudowy szafy oraz monitora.

Wymogi dotyczące szafy sterowniczej

Pulpity sterownicze zamknięte są wewnątrz szafy. Potrzebna jest bardzo dokładna specyfikacja tego, jak ma wyglądać konkretna szafa zamawiana przez klienta. Jest to produkt szyty dosłownie na miarę, dzięki czemu w pełni odpowiada potrzebom konkretnego przedsiębiorstwa. Jako pierwsze należy określić zatem wymogi dotyczące samej szafy, będącej jednocześnie obudową dla komputera, zasilacza i monitora.

Najważniejsze parametry określane podczas wyboru szafy sterowniczej

Do najważniejszych parametrów określonych przez zamawiającego, dla którego projektowana jest i wykonywana szafa sterownicza, należą zatem:

– określenie jaka będzie maksymalna waga urządzenia

– określenie jaki będzie maksymalny rozmiar szafy (należy tutaj brać pod uwagę również ilość miejsca potrzebnego do montażu)

– określenie głównych cech środowiska pracy, tj: w jakiej temperaturze otoczenia będzie znajdowała się szafa, określanie wilgotności otoczenia, oraz określenie zapylenia otoczenia. Do specyfikacji ważne jest to, czy szafa będzie znajdowała się na zewnątrz budynku, czy też w środku

– określenia rodzaj materiału, z którego wykonana jest szafa (stal / stal nierdzewna)

– określenie czy wymagane jest dodatkowe chłodzenie. Może mieć to miejsce na przykład wtedy, gdy szafa sterownicza zamontowana jest wewnątrz budynku, gdzie panuje wysoka temperatura.

– wybór sposobu kładzenia szafy za pomocą kratki wentylacyjnej, kratki wentylacyjne i wentylatora,  kratki wentylacyjnej, wentylatora i  termostatu

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *