Zmienne warunki pogodowe wymuszają to, że izolacje muszą być bardzo wysokiej jakości.

Podgrzana w piecu węglowym, gazowym czy elektrycznym woda musi być przetransportowana w odpowiednich rurach do określonego miejsca. Zazwyczaj jest tak, iż docelowe miejsce jest dość daleko i dlatego upływa sporo czasu, zanim będzie ona dostępna w baterii umywalki albo prysznica. To stwarza kłopot strat energii, jakie mają miejsce nieuchronnie w trakcie przepływu wody. Ażeby straty te zoptymalizować wykorzystuje się na szeroką skalę specjalistyczne cienka izolacja termiczna.

 

Problem straty ciepła jest znacznie bardziej zauważalny w wypadku, gdy ciepłownia publiczna jest zobowiązana dostarczyć ciepłą wodę do mieszkań a także osiedli , które funkcjonują w systemie. Zmienne warunki atmosferyczne, a także niskie temperatury powodują, że izolacje okalające rury transportowe powinny być bardzo porządnie wykonane. W zamkniętych, niewielkich systemach ogrzewania domowego stosuje się jako otulinę piankę polietylenową, ponieważ dzięki niej rura transportująca wodę nie oddaje ciepła otoczeniu. Dodatkową zaletą tego wyjścia jest ochrona samej metalowej struktury rury przed różnymi mechanicznymi uszkodzeniami a także ciężkimi do określenia stratami , które wynikają z zaistnienia awarii tego typu.

 

Inną kategorią otulin są przemysłowe izolacje rur. Ilości wody, której temperatura musi być utrzymana na tym samym poziomie są w takich warunkach dużo większe. To samo możemy zresztą stwierdzić o cieple wody, która przepływa w przemysłowych rurach. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest więc w tym przypadku wełna szklana.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *