Siedziby główne spółek kurierskich znajdują się na obrzeżach miast.

W obecnych czasach bardzo dużą ilość paczek nadajemy kurierem. Z tego między innymi powodu własny punkt kurierski. Jest to miejsce, do którego klienci mają okazję przynosić przesyłki do wysłania przez wybraną przez siebie firmę kurierską a także bardzo dobry metodę na biznes. Część pieniędzy od każdej wysyłanej przesyłki jest profitem osoby prowadzącej punkt kurierski. Na miesiąc dochód pieniędzy może wynieść nawet kilka tysięcy pln. Jak możemy otworzyć taki punkt? Nie opłaca się otwierać takiego punktu we własnym zakresie.

 

Problemem może okazać się już zawarcie umów z firmami kurierskimi, bowiem nie każda postanawia podpisać umowę z takim przedsiębiorcą. O wiele bardziej opłacalnym wyjściem jest punkt kurierski franczyza. Wiąże się z dużo niższymi cenami. Podpisując umowę franczyzową i płacąc konkretną sumę pieniędzy możemy mieć gwarancję, iż wszystko co potrzebne do otwarcia takiego typu punktu będziemy mieć zagwarantowane. Franczyzodawca zapewni odpowiedni wystrój lokalu, zatroszczy się o wszelkie akcje reklamowe oraz – co najważniejsze – zagwarantuje sposobność wysyłania przesyłek za pośrednictwem każdej obecnej na rynku spółki kurierskiej. Dochód pieniędzy ma możliwość okazać się zaskakująco wysoki Dochody z otwarcia punktu kurierskiego franczyza mogą być naprawdę pokaźne i nie ma znaczenia lokalizacja punktu. Zlecenie odbioru przesyłki bezpośrednio od nadawcy za każdym razem wiąże się z kosztami, toteż nadawca płaci trochę więcej. Główne siedziby działalności kurierskich najczęściej zlokalizowane są na obrzeżach miast, czasami w odległych aglomeracjach.

 

Dostarczenie paczki do tego miejsca w większości jest dla nas mało opłacalne, wiąże się z kosztami oraz stratą czasu. Osoby chcące przesłać paczkę chętnie więc zawiozą ją do będącego niedaleko punktu kurierskiego. Paczki kurierem posyłają też różni biznesmeni. Czasem wysyłają w ten sposób po kilkadziesiąt paczek na dzień. Nawet parę pln zarobku od jednej paczki będzie miało przełożenie na niemałe przychody i wielkie zyski punktu kurierskiego.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *