Choinka dostawa Warszawa

W wierze Katolickiej najważniejszym świętem jest bez wątpienia Wielkanoc, w momencie gdy czcimy Zmartwychwstałego Jezusa. Jednakże to do świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy się bardziej i to na Boże Narodzenie dużo bardziej czekamy.

Zastanawiam się, co jest takiego niezwykłego w Bożym Narodzeniu, że obchodzą je nawet ludzie niewierzący albo jednostki wierzące w coś innego (oczywiście jednostki te pomijają wszelkiego typu aspekty religijne powiązane z tym okresem). Czy ludzi fascynuje ta zimowa, surowa pora roku? Czy może koniec roku oraz powiązane z tym przemyślenia i postanowienia? Czy być może to, że (zwłaszcza na terenie Rzeczpospolitej Polskiej) jest to czas, kiedy członkowie rodziny są ze sobą w szczególności blisko- zjeżdżają się do siebie, dzwonią a także wysyłają sobie kartki z życzeniami?

Być może wszystko to razem aranżuje taką bajeczną atmosferę, która nadal urzeka wiele osób? Dla każdego katolika odpowiedź jest jednoznaczna – podczas świąt Bożego Narodzenia radośnie świętuje dzień, w którym Bóg jako człowiek schodzi tu na ziemię.

Tak wyjątkowe wydarzenie musi obowiązkowo być uczczone przeróżnymi tradycjami, które związane są jedynie z tym okresem czasu. Powinniśmy pamiętać o tym, aby dom stosownie przygotować do świąt – najpierw go dokładnie wysprzątać, a następnie przystroić. I chociaż obecnie rozmaite sklepy oferują różnorakie dekoracje świąteczne, jak np. wianki świąteczne, czy też dekoracje na stół, to jednakże nic nie zdoła zastąpić zielonego drzewka czyli choinki.

W dawnych czasach jedynym świątecznym drzewkiem była choinka żywa, a następnie zastąpiła ją choinka sztuczna – taką reklamowano, jako jednorazowy i ekologiczny zakup. Jednak wkrótce bardzo wielu się przekonało, że “nie ma to, jak żywa choinka”, która wspaniale pachnie i której wyglądu żadne sztuczne drzewko nie zastąpi.

Dzisiaj wiele osób na wsi, jeżeli posiada wystarczająco wielką działkę, sadzi sobie rząd żywych choinek, które co roku, przed Bożym Narodzeniem, ścina. Takiej opcji nie mają na pewno osoby mieszkające w wielkich miastach. Czy jest jakiś sposób, aby mieć żywe drzewko w mieszkaniu, w dodatku jeszcze nie posiadając wielkiego samochodu, żeby ją przetransportować? Otóż niektóre szkółki mają w swojej ofercie choinki łącznie z dowozem. Także wręcz mieszkańcy wielkich miast mogą radować się widokiem i zapachem pięknej, żywej choinki, wystarczy, że wprowadzą w wyszukiwarkę internetową frazę: choinki z dostawą Warszawa.

Mówi się, że jak choinkę żywą wniesie się do domu, to tak jakby już trwały Święta Bożego Narodzenia. Jednakże jeszcze trzeba przygotować świąteczne potrawy i przygotować ciasta. A choinkę, choć jest wspaniała, trzeba przyozdobić w bombki a także kolorowe światełka. A pod żywą choinką poukładać podarunki.

A wszelkie te kroki prowadzą Nas do – Wigilii. Myślę, że bardzo ważnym jej elementem jest dzielenie się opłatkiem, które zazwyczaj niezwykle wzrusza. Po tym rodzina zasiada do stołu i kosztuje dwanaście wigilijnych dań. Ten wyjątkowy dzień kończy się bez wątpienia Pasterką, czyli mszą która odprawiona jest o północy.

I choć po Wigilii są nadal dwa dni świąt Bożego Narodzenia, to jakoś Wigilia najbardziej nam w pamięci zostaje. Poprzez to powinno się pielęgnować stare tradycje, bo posiadają one w sobie niezwykłą moc.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *