Wyroby ze stali nierdzewnej, charakteryzują się wysoką wytrzymałością.

Budowa maszyn i urządzeń muszą być zgodne z obowiązującymi normami i przepisami, w tym zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodność z przepisami, tyczy się zarówno rzeczy, takich jak pilarki taśmowe, pilarki tarczowe, różnego typu strugarki, lecz także większych maszyn jak np. tych służących do podnoszenia ludzi, tam gdzie możliwe jest ryzyko upadku z wysokości większej niż 3 metry. Natomiast poza zgodnością i bezpieczeństwem maszyn liczy się także ich jakość.

Wyroby ze stali nierdzewnej, wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością na awarie mechaniczne a także jak mówi ich nazwa nie ulegają procesowi korozji. Obróbkę takiej stali istnieje możliwość zrobić między innymi z pomocą frezarki lub tokarki. Usługi toczenia a także frezowania mają na celu nadanie danemu przedmiotowi oczekiwanego rozmiaru, kształtu, oraz stopnia wygładzenia. Czym te dwie metody różnią się między sobą? Proces toczenia odbywa się, przez ruch narzędzia tokarskiego prostopadle albo równolegle do płaszczyzny nieruchomego lub obracającego się obiektu poddawanego obrabianiu. Ten proces, służy przede wszystkim do otrzymania obiektu mającego kształt walcowaty lub kulisty.

Frezowanie natomiast, to obróbka przedmiotów która odbywa się przez skrawanie przyrządem o nazwie frez, lub w wypadku metody CNC frez sterowany numerycznie, gwarantujący dużą precyzję wykonania. Sama obróbka wygląda tak, że maszyna wykonuje ruch obrotowy, a aktualnie obrabiany materiał – stal nierdzewna, lecz także drewno czy tworzywa sztuczne – ruch posuwowy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *