W obecnych czasach internet mknie z szybkością światła.

Dobrze działający internet to coś, na czym bardzo zależy wszystkim korzystającym z tego udogodnienia. Szybkość globalnej sieci zmieniała się wraz z rozwijającą się technologią. Kiedy jeszcze kilkanaście lat temu uzyskaliśmy tego typu łączność, musieliśmy zaspokoić się taką szybkością, jaka teraz mogłaby wywołać u nas albo śmiech, albo… rozdrażnienie. Jednak poradziliśmy sobie z tym. Co już powiedzieliśmy, na przestrzeni tych lat dostawcy internetu prześcigali się w propozycjach szybkości sieci, żeby pozyskać jak największą liczbę kontrahentów. Obecnie internet działa z prędkością światła, tym samym sprawiając, że choćby nasza praca zdalna ma możliwość być wykonywana wyjątkowo prędko w krótkim czasie.

Co interesujące, jeśli chcemy, mamy możliwość poszukać w internetowej rzeczywistości informacji na temat szybkości naszego internetu pod hasłem speed test. Po skierowaniu na odpowiednią stronę www oraz kliknięciu znaczku start zostanie sprawdzona szybkość naszego internetu. Należy chociażby z ciekawości zobaczyć na jakim obecnie poziomie jest szybkość własnego internetu a także od czasu do czasu to sprawdzać, jeśli posiadamy takową możliwość i trochę nas to interesuje.

Dla osób, którzy informatyką zajmują się hobbistycznie, albo zawodowo sprawdzanie tego typu danych jest po prostu rzeczą oczywistą. Niektórzy jednakże z nas możliwe, że przenigdy nie słyszeli czym jest ów speed test a także do czego właściwie służy. Gdy tak jest, powinno się poszerzyć własną wiedzę w tej dziedzinie.

Źródło: https://ymaa.org.pl/kiedy-warto-wykonac-pomiar-szybkosci-internetu.php

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *