Oryginalność projektu niekiedy sprawia głównemu wykonawcy kłopot.

Żeby zaprojektować budynek, niezbędny jest dobry architekt. Do biura architektów idziemy w celu zaprojektowania naszego przyszłego domu albo jego przebudowy. Umawiamy się zatem na wizytę na zakupionej przez nas działce. Tam, jeżeli mamy jakieś sugestie – przedstawiamy je. Architekt bierze je pod uwagę i w biurze tworzy wstępny projekt. Po paru ustaleniach z nami, powstaje finalny projekt. Z zatwierdzonym projektem udajemy się do adekwatnego wykonawcy. Prace budowlane, to już długotrwały proces.

Wykopy, fundamenty, wylewki, dachy, ściany, murowanie, tynkowanie. Podpinanie różnorakich instalacji, izolacja a także wszelkie inne czynności wykończeniowe, po których następuje profesjonalny odbiór. W mojej opinii praca w zawodzie architekta to szalenie twórcze zajęcie. Wiadomo – nie można puścić fantazji samopas. Istnieją takie reguły, których nie możemy lekceważyć. Jednakże ogólny zarys budynku ma możliwość posiadać niecodzienny wygląd. Taka oryginalność projektu często sprawia głównemu wykonawcy bardzo duży problem. Lecz przecież i na tym właśnie polega doświadczenie a także sprawdzenie swoich umiejętności. Czasem jednak musi dojść do ugody i pewnego odstępstwa od pierwotnego projektu. Ale przeważnie w tego rodzaju usługach, nie zauważa się większych niezgodności.

Przyjemnie jest wprowadzić się do wymarzonego domu, który całkowicie nam odpowiada. Jeśli chodziło tylko o zmianę mieszkania albo budynku, to też musisz być zadowoleni z efektu końcowego. W innym przypadku, wszelkie zastrzeżenia powinny być przekazane znacznie wcześniej.

Źródło: architektlodz.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *