A to przez to, że bitcoinów może być aż 21 milionów.

Obecnie żyjemy w dobie, w której posiadamy niezwykłe wynalazki a także innowacje. Jeśliby oznajmić komuś 100 lat temu, że będzie mógł na żywo widzieć w kamerce jakąś inną osobę oraz z nią rozmawiać, chwyciłby się za głowę. Całkiem możliwe, że taki postęp techniki jaki współcześnie widzimy, niestety już nigdy nie będzie miał miejsca.
Cały świat sieci i jej wszelkich zakamarków jest fascynujący. Jedną z innowacji jest z całą pewnością bitcoin, a zatem internetowa waluta. Waluta tego typu jest nieograniczona oraz obecna wszędzie tam, gdzie znajduje się internet. Bitcoin pozwala na ominięcie wszelkich placówek bankowych i pośredników, a więc prowizji i różnych ograniczeń. Konkretyzując, walutę którą jest bitcoin możemy wysłać do dowolnego miejsca na świecie.
Powinno się wziąć pod uwagę to, że przy przestrzeganiu wszelkich środków bezpieczeństwa, nasze bitcoiny absolutnie nie mogą być skonfiskowane poprzez jakieś instytucje. Mowa tu na przykład o banku, komorniku, a nawet byłej żonie lub mężu podczas podziału majątku.
Bardzo ciekawe jest to, iż bitcoin jest zupełnie odporny na inflację. A to dlatego, że bitcoinów powstać może 21 milionów.
Nie sposób nie wspomnieć o zupełnej anonimowości podczas wszelkich transakcji. Adres waluty internetowej oczywiście nie jest jawny oraz możemy sobie go zmieniać wraz z każdym przelewem. Ponadto nie ma takiej opcji, by nasze konto było zablokowane, ponieważ system tego typu walut funkcjonuje w sieci 2p2, w którym to oczywiście nie ma właściciela. Na koniec powinno się wspomnieć o całkowitym braku biurokracji, co jest niewątpliwie dodatkową zaletą. Zwyczajnie zakłada się konto i nic więcej, a nie chodzi się od jednego do drugiego urzędu, aby tylko podpisać jeden papierek.
A wszystko to powoduje, że waluta tego typu jest przyszłością i coraz więcej ludzi zaczyna się tym interesować, a więc korzystać z wspaniałych usług tego innowacyjnego systemu.

Źródło: outbitcoin.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *