Zatem jak widać podawanie kroplówki jest coraz bardziej powszechne w niektórych przypadkach tyczy się osób mniej lub bardziej chorych.

Większość zapytanych osób o termin kroplówka wiąże ją z przebywaniem w szpitalu, operacją, chorobą, lub też złym stanem zdrowia, wymagającym ingerencji i pomocy specjalistycznej.
W tym miejscu zaskoczę wszystkie w ten sposób myślące osoby, ponieważ jest jeszcze większy procent obywateli, którzy nie tylko u nas ale na całym świecie przyjmują regularnie składniki odżywcze w postaci płynnej właśnie w domu. Ludzie żywiący się tą drogą, są przez parę godzin podłączeni do aparatury, jaka ich “karmi”, a po odłączeniu, żyją jak zwykli ludzie, idą do pracy, szkoły, robią zakupy .
Taki styl przekazywania żywności organizmowi nazywany jest właściwie medycznie odżywianiem pozajelitowym, to pojęcie, które większości osób jest nieznane, jednak nie kojarzy się z niczym złym, ani niebezpiecznym.
Powiem, że jest to forma zdobywania i podawania pokarmu dość specyficzna, ponieważ wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz witaminy dostają się do naszego ciała nie w postaci stałego pokarmu, a w formie płynnej podawanej na dodatek od razu do żyły, a najlepiej do dużego naczynka włosowatego. W tej kolejnej opcji nie ma pełnego procesu polegającego na wędrówce pokarmu od jamy ustnej, gardła, żołądka, do jelita grubego i cienkiego.
Osoby, które tak przyjmują pokarm najczęściej cierpią z powodu jakiegos zaburzenia, polegającego na tym, iż ich organizm nie pochłania innego pokarmu bądź w ogóle go choćby nie przyjmuje, przez co mogliby umrzeć z niedożywienia. Do jednych z najsłynniejszych zaburzeń żywienia, podczas jakich w procesie leczenia używa się taką metodę dostarczania organizmowi pożywienia i składników odżywczych należy anoreksja i bulimia.
Także u osób walczących nowotworem, zapaleniem jelita, martwicą, także przekazywany jest pokarm kroplówką. Każdy może w pewnym czasie wymagać takiej pomocy podczas karmienia, wystarczy jakaś poważna komplikacja pooperacyjna, bądź groźny wypadek. To sprawy wyjątkowe i mogące się przytrafić każdemu.
Jak już wspomniałem wcześniej pełen proces polegający na wprowadzeniu kroplówki trwa przez wiele godzin, ponieważ nie można za szybko podać składników odżywczych, ponieważ przy sporej prędkości potrafiłoby dojść do zatoru, a co gorsza do zaburzeń metabolizmu, co potem prowadzi przeważnie do zgonu.
Coraz więcej i częściej się słyszy o podawaniu witamin oraz anabolików w postaci kroplówki. Przez media pojawia się coraz więcej zdjęć znanych osób, które robią selfie z wpiętą do dłoni żyłą transportującą substancję, i podpisem pod postem, że ich organizm przeżył wyniszczenie powiązane ze zmęczeniem i stresem i wymaga pomocy przez podanie kroplówki. Zbliżone postępowanie również jest popularne wśród sportowców po zawodach, meczach, lub wyjątkowo męczących treningach.
Jak widać podawanie kroplówki jest jeszcze bardziej powszechne w poszczególnych przypadkach dotyczy osób mniej lub bardziej chorych.

Zobacz: kroplówki Gdańsk

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *