0

Zakwaszenie organizmu jest to zakłócenie wartości pH.

Posted by admin on Wrzesień 2, 2017 in Pozostałe |

Symptomy zakwaszenia organizmu są niezbyt specyficzne i bardzo powszechne, poprzez to bardzo łatwo je można zbagatelizować. Nieleczone zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej stopniowo się pogłębiają oraz stają się coraz trudniejsze do tego, aby je wyrównać. Należy obserwować dokładnie swój organizm, by w odpowiednim momencie zauważyć niepokojące zaburzenia.
Zakwaszenie organizmu to zaburzenie wartości pH panującego w naszym organizmie. Płuca i nerki, które odpowiadają za regulację pH zmuszone są by radzić sobie ze zwiększoną ilością kwasotwórczych pierwiastków, co powoduje bardzo wiele rozmaitych objawów. Do takich objawów należą kiepska kondycja włosów oraz paznokci, bardzo trudna do zlikwidowania nadwaga, zmęczenie a dodatkowo znacznie mniejsza odporność.
Najpowszechniejszą przyczyną zakwaszenia organizmu jest nieodpowiednia dieta, w której znacząco dominują kwasotwórcze produkty, czyli głównie mięso, nabiał i przetwory zbożowe.
Ażeby wyleczyć zaburzenia kwasowo-zasadowej w organizmie, trzeba skupić się przede wszystkim na zbilansowaniu codziennej diety. Do zasadotwórczych produktów należą warzywa i owoce, dlatego niezbędne jest uzupełnienie w nie codziennej diety. Pomocne będzie również unikanie stresu albo znalezienie odpowiedniej metody relaksacji a także odpowiednia dawka snu.
Odkwaszanie organizmu jest długim procesem, natomiast niesie za sobą ogromne korzyści zdrowotne. Utrzymywanie równowagi między kwasami a zasadami, to fundament homeostazy całego ciała.

Źródło: Jak odkwasić organizm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 1999-2018 Tomek Wawrzyczek All rights reserved.
This site is using the Multi Child-Theme, v2.2, on top of
the Parent-Theme Desk Mess Mirrored, v2.5, from BuyNowShop.com