Wywóz resztek po budowie

Po kilkuletniej budowie domu na placu jest mnóstwo rzeczy, które po pewnym czasie zaczynają przeszkadzać. Nie tylko gruz, ale odpady w rodzaju styropian, folie, plastiki oraz pozostałości po materiałach, jak przykładowo niewykorzystany cement.
Niewykorzystane worki cementu, czy też gipsu można oddać do hurtowni, gdzie były zakupione, niemniej jednak wyłącznie o ile zostały odpowiednio przechowywane, a ich termin nie przekracza mniej niż miesiąc. Oznacza to, że będziemy mogli oddać worki cementu 1.03, jeżeli już są ważne do 1.04. Jeśli oddamy je później to już nie zostaną odebrane.
Zamawiając kontener warto zdawać sobie sprawę, żeby dowiedzieć się, czego nie można w nim umieszczać. Zazwyczaj bywają to opony, papa a także stare okna PVC. Oprócz tymi elementami można wrzucać do nich na pewno wszystko od gruzu, resztek cegieł, kończąc na rurach z rynien, kubłach po farbie, czy zużytych narzędzi do malowania.
Dostępnych jest sporo typów kontenerów, niemniej jednak powinno się pokusić się za każdym razem o największy możliwy – przeważnie wyjdzie taniej niż dwa mniejsze. Kontener 7 m3 o bardzo dużych bokach posiada wymiary 180×350 cm oraz jest układany na podwórku za pomocą haka umieszczonego na pojeździe dostarczającym kontenery. Wywóz resztek po budowie jest umawiamy na bieżąco. Częściej firmy kontenerowe pozostawiają kontenery na 5 dni, niemniej jednak proponują wywóz zapełnionego kontenera wcześniej, jeżeli już zaistnieje taka potrzeba – wystarczy wtedy zazwyczaj telefon oraz umówienie się na dowoloną godzinę.

Zobacz także: kontenery Legnica

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *