Wcale nie tak rzadko w cywilnym życiu możemy mieć do czynienia z prawem.

Choć wydaje się na co dzień, że nie mamy do czynienia z prawem (w sensie prywatnym jako jednostki) to jednak w znaczącej liczbie przypadków może wyjść na jaw, że jest całkowicie odwrotnie. Poniżej jest lista najczęstszych sytuacji, w których będziemy mogli niespodziewanie chcieć pomocy osoby znającej się na prawie:

1. podział majątku, dział spadku, spadek
Najpopularniejszym przypadkiem udania się do Sądu osoby cywilnej, jaka przenigdy nie spotkała się z instytucjami prawnymi, są obietnice spadkowe, które trzeba złożyć w wypadku starań o spadek lub jeśli zostaje się wezwanym do złożenia zeznań w charakterze świadka. W przypadku, gdy toczy się spór o podzielenie majątku, kategorycznie przydałby się wam kancelaria prawna poznań. Prócz tego, jeśli zrobimy go pełnomocnikiem w naszej sprawie, napisze w naszym imieniu wszelkie niezbędne pisma i będzie przedstawiał nasze interesy przed sądem.

2. próba dochodzenia odszkodowania przed sądem
Prawnik może tobie się przydać także w normalnej, sytuacji życiowej, w której albo zdarzył się wam wypadek na drodze, albo też poślizgnęliśmy się na schodach lub jeżeli sąsiad zalał nam pokój i towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia wypłacenia wam funduszy w zakresie odszkodowania.

3. przygotowywanie aktu notarialnego
Nie każda sytuacja musi się jednak kończyć w sądzie. Kancelaria prawna to również miejsce, w jakim jest możliwość przy obecności notariusza sporządzić akt notarialny – czy to będzie testament, czy też przepisanie lokalu mieszkalnego na swoje dzieci. Jak się więc okazuje na tych paru prostych przykładach, wcale nie rzadko w zwyczajnym, cywilnym życiu będziemy mogli spotkać się z obowiązującym prawem. Należy w takim przypadku posiadać kogoś takiego, kto będzie szybko reprezentował nasze interesy.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *