Uśmiech jest atrybutem człowieka.

Przepiękny, prosty, biały uśmiech jest snem każdej osoby, bez względu na płeć, lata a także status społeczny. Uzębienie jest wizytówką człowieka, według przeprowadzanych badań, to na zęby spoglądamy najpierw poznając kogoś nowego. Proste ząbki oczywiście nie są przeznaczone każdemu, ba zazwyczaj za linią równych zębów stoją wielokrotne wizyty u dentysty. Dzieje się tak ze względu na to, że za nierówności wewnątrz ust jest odpowiedzialnych wiele rozmaitych czynników, przeważnie w ogóle nie zależnych od nas. Bywa to z całą pewnością w pewnym stopniu spowodowane genami, niemniej jednak również wpływ na proste zęby ma właściwa dieta i metoda przyjmowania pokarmów, już nawet w czasach niemowlęctwa.

Chroniczne używanie smoczka, gryzienie twardych potraw itd, ma możliwość powodować wykrzywienie uzębienia. Jeśli ładne zęby są świadectwem urody oraz dodają pewności siebie, to dokładnie tak samo krzywe zęby czy też inne zaniedbania w tej kwestii, potrafią wpędzać w straszne kompleksy. Jeżeli tak się dzieje, nie powinno się ignorować sytuacji, a jak najszybciej jej zapobiegać. Właściwie każde, dosłownie najmocniej nierówne ząbki, można naprostować. Z pewnością potrzebujemy na to sporo czasu a także będzie trzeba wydać trochę pieniędzy, ale naprawdę to się odpłaci.

Równe ząbki dodają uroku, promienny uśmiech prezentujący linię prościutkich zębów, wygląda uroczo na każdym zdjęciu oraz dodatkowo zjednuje nam ludzi. Tak, to prawda, wystarczy ledwie kilkanaście pierwszych chwil, żeby wyrobić sobie pogląd o poznanej osobie. Nie można zaprzeczyć, że w momencie gdy taki ktoś, obdaruje nas promiennym uśmiechem, w tym samym momencie przyznamy jej kilka plusików więcej.

Więcej: specjalista ortodonta Katowice

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *