Teraz podczas remontu lub budowania toalety niewątpliwie warto zamontować odwodnienie liniowe.

Teraz podczas remontu lub aranżowania toalety niewątpliwie warto zamontować odwodnienie liniowe monolityczne, czyli inaczej liniowy odpływ. Nie jest to nic innego jak rynienka montowana pod prysznicem, która jest odpowiedzialna za odpływanie wody do kanalizacji. Przy tym montażu zazwyczaj wybiera się podłoże kafelkowe.

 

Za sprawą grawitacyjnemu odbiorowi wody nie tylko pod prysznicem, ale również w basenach i garażach, zjazdach do piwnicy. Odprowadzenie zużytej wody zachodzi pod listwą przez syfon. Zazwyczaj takie odwodnienie tunelowe nazywane jest odpływową listwą, bo pod taką listwą umiejscowiony jest naturalny albo wybudowany wąski tunel, który odprowadza spływającą wodę do syfonu, a kolejno do systemu kanalizacji. Montaż takich odpływów jest dopuszczalny w każdym dowolnym miejscu podłoża, czy to toalety (jako armatura łazienkowa), podłoża w garażu czy w publicznych miejscach, jak baseny i prysznice w pływalniach. Bardzo często używane takie odwodnienie szczelinowe (liniowe) jest montowane w kabinach prysznicowych, aby ułatwić używanie przez jednostki niepełnosprawne, poruszające się na wózku albo którzy potrzebują siadania, wtedy nie trzeba jakichkolwiek standardowych brodzików bądź krawędzi.

 

Wszystkie części niezbędne do montażu takiego odpływu są zrobione ze stali nierdzewnej, to chroni przed rdzą oraz zapewnia niezmieniający się wystrój. Listwę zwykle wąską i podłużną można pokryć kafelkami albo wybrać listwę metalową z ozdobnymi elementami. Ogromny wybór listw odwodnienia liniowego umożliwia zachować design łazienki i dopasować do aranżacji łazienki, czy też garażu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *