Produkowanie dużej liczby rzeczy źle wpływa na środowisko naturalne.

W naszym świecie, w którym w 24 h produkowane są miliony produktów, naprawa lub renowacja rzeczy zużytej czy zepsutej wielu wydaje się niepotrzebna. By nie podejmować trudu wiązanego z renowacją dużo łatwiej jest nabyć kolejny model. Postawa taka jest główną przyczyną produkcji ogromnej liczby śmieci a wytwarzanie tak dużej liczby przedmiotów negatywnie oddziałuje na nasze środowisko.

 

Problem ten dotyczy głównie elektroniki, do czego przyczynia się przede wszystkim ogromna konkurencja na rynku a dodatkowo ciągłe wprowadzanie całkiem nowych rozwiązań poprzez spółki działające w tej branży. Z powodu zagrożenia dla środowiska naturalnego, jakie stwarza utrzymywanie produkcji na tak wysokim poziomie, powinniśmy rozważyć renowację, które nie musimy koniecznie zastępować całkiem nowymi. Renowacja w zakresie urządzeń elektrycznych dotyczy obecnie głównie urządzeń zabytkowych lub posiadających wartość sentymentalną dla posiadaczy. Bardzo dobrym przykładem jest renowacja radia, jakiej poddawane są na przykład mające już wiele lat odbiorniki lampowe. Naprawy można przeprowadzić we własnym zakresie, szczególnie przy urządzeniach o prostej budowie albo zlecić jej wykonanie fachowcom.

 

Proces ten nie musi dotyczyć wyłącznie zabytkowych urządzeń, które mają służyć jako dekoracja. Naprawie a także renowacji możemy również poddać rzeczy, które mają odzyskać własną wartość użytkową, co wyeliminuje potrzebę zakupu nowego sprzętu.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *