Podczas seansu spalamy dość dużą ilość kalorii.

Korzyści płynące z korzystania z sauny znane były już w starożytności. Jest to doskonały sposób na zadbanie o swoje zdrowie jak również cudowne odprężenie. Choć są pewne przeciwwskazania do używania producent saun fińskich, z którymi warto się zapoznać a także w razie konieczności skonsultować się z doktorem, to jednak większość ludzi może skorzystać z jej zdrowotnego działania.

 

Wyróżniamy dwa główne typy saun: saunę suchą, czyli fińską a także parową, zwaną także rzymską. Nie licząc tych dwóch typów możemy zobaczyć też między innymi saunę solną albo saunę na podczerwień (infra red). Sauna sucha wyróżnia się tym, że temperatura powietrza oscyluje pomiędzy sześćdziesiąt a sto dziesięć stopni Celsjusza, zaś wilgotność powietrza pozostaje na poziomie pięciu do piętnastu procent. Co możemy zyskać, regularnie chodząc do sauny? Bez wątpienia znacznie poprawi się nasza odporność! Dzięki głębokiemu rozluźnieniu mięśni odczujemy relaks, pozbędziemy się stresu i negatywnych skutków zmartwień.

 

Sauna pomoże oczyścić nam nasze ciało oraz skórę z toksyn a ponadto posiada pozytywny wpływ na ludzki układ krążenia, pracę serca a także ciśnienie. Kolejną pozytywną cechą sauny jest fakt, iż w trakcie pobytu spalamy niemałą ilość kalorii, a to przekłada się na wygląd naszej sylwetki. Jak powinniśmy przygotować się na wizytę w saunie? Musimy zdjąć wszystkie części garderoby łącznie z biżuterią, bielizną a także obuwiem. Najlepiej, dla zachowania higieny wziąć krótki prysznic oraz owinięci ręcznikiem będziemy mogli rozpocząć naszą sesję. Powinno się zabrać z sobą jeszcze jeden ręcznik, żeby mieć na czym usiąść. W saunie nie powinno się przebywać dłużej aniżeli piętnaście minut. Mówi się, żeby między ostatnim posiłkiem a wejściem do sauny fińskiej minęła co najmniej godzina. Nie możemy również jeść i pić w trakcie. Co jeszcze jest bardzo istotne, to fakt, że z sauny niekiedy będziemy korzystać również z innymi osobami. Powinniśmy zachowywać się w taki sposób, aby każdy mógł się skupić a także oddać odprężeniu. Po zakończonej sesji powinno się ponownie wziąć prysznic. Zalecamy, aby nie stosować detergentu do naszego ciała a ponadto żeby opłukać się chłodną wodą. Powinno się odpocząć po wszystkim nawet do 30 minut. Świetnym pomysłem jest zaplanowanie wizyty w saunie pod koniec dnia, kiedy po zakończonym relaksie nie musimy już nigdzie pędzić.

 

Twój sen będzie znacznie głębszy i lepszej jakości. Natomiast następnego dnia będziemy zregenerowani a także wypoczęci. Z możliwości sauny będziemy mogli obecnie skorzystać w wielu placówkach. Dużo hoteli, salonów SPA czy nawet agroturystyk oferuje nam taką możliwość. Wielbiciele tej formy odprężenia mają możliwość zbudować saunę we własnym domu lub w ogrodzie. Ostatnio na popularności zyskują przenośne sauny lub sauny w formie beczki. Nie ma się co dziwić, iż tak wiele ludzi wybiera ten sposób na zrobienie dla siebie czegoś dobrego. Praktykowane już od wieków, dla wielu jest wręcz tradycyjnym sposobem dbania o swoje zdrowie. Jeżeli jeszcze nie próbowałeś, nie zwlekaj i wybierz się do sauny, a Twój organizm na pewno będzie ci wdzięczny.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *