Planner akademicki 2020/21

Rok akademicki – jak zaplanować sobie czas

Niemalże każdy student miał w swoim życiu sytuację, kiedy brakowało mu wystarczającej ilości czasu, a kolokwium już się zbliżało. Niestety sporej ilości studentów zmaga się z prokrastynacją i niespecjalnie wiedzą co z tym zrobić aby się tego pozbyć. Na szczęście istnieje rozwiązanie, jest ono niezwykle proste, ale mało osób ma chęci z takiego rozwiązania korzystać. Mam na myśli tutaj wszystkim znany planner.

Planner akademicki 2020/21

Rozplanowywanie sobie dnia na papierze wydawać się może średnio atrakcyjnym rozwiązaniem, wizja siedzenia przed zeszytem wydaje się bardziej przeszkadzać w produktywnym spędzaniu swojego wolnego czasu, niżeli pomagać. Jednak bardzo wielu uczniów i studentów traci wielką ilość swojego czasu na organizację tego co będą robić, przez co zaczynają się miotać podczas pracy oraz tracą czas podczas próby ogarnięcia całości. Wystarczy jednakże poświęcić piętnaście min codziennie na to, żeby dokładnie zaplanować sobie w plannerze swój dzień, spowoduje to, że z całą pewnością niczego nie zapomnimy i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co powinniśmy robić w danym czasie.

Praktyczność plannerów      

Nie każdy o tym wie, ale znacząca większość wielkich ludzi od dawna korzystała właśnie z tej techniki. Można tu wspomnieć Immanuela Kanta, który (jak mówi żart) miał tak dobrze zaplanowany każdy dzień, że ludzie ustawiali zegarki w zależności od tego, w momencie gdy wychodził na spacer. Aczkolwiek prawdą jest, że Immanuel Kant miał dokładnie zorganizowany dzień i zapisany dokładny jego przebieg w swoim dzienniku, który był po prostu jak planner. Korzystając z tej metody planowania czasu, możemy być w 100% pewni, że nagle obudzimy się ze zdanymi egzaminami oraz znaczną ilością wolnego czasu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *