Osoba, która przyjeżdża do Polski musi mieć silne poczucie, że może się czuć jak w domu.

Osoba, która postanawia przyjechać do Polski nie tylko w celach turystycznych, na pewno ma możliwość liczyć na poradę. Jest dużo instytucji, a także ludzi, którzy proponują pomoc przy organizacji pobytu w Polsce. Nie w każdej sytuacji są to instytucje wprost związane z urzędami oraz nie koniecznie są to instytucje związane z jakimiś kościołami. W czasach, gdy, w których emigracja ze względów ekonomicznych czy politycznych zaczęła być normą, na pomoc można liczyć również ze strony potencjalnego pracodawcy.

 

Pamiętać należy jednak, że to instytucje państwowe zajmują się takimi formalnościami ,jak rejestracja pobytu w Polsce. To niezwykle ważne, żeby osoba planująca przyjazd do Polski na okres dłuższy niż trzy miesiące, pamiętała, że tylko w Urzędach Marszałkowskich albo Wojewódzkich jest możliwość starać się o tego typu pozwolenia. Nie wykona tego za nikogo przybywającego żadne biuro , które oferuje tzw. załatwienie papierów za drobną opłatą.

 

Jeśli ktokolwiek znajdzie osobę lub instytucję, która zaoferuje coś więcej aniżeli radę w wypełnieniu wymaganych dokumentów, przetłumaczeniu dokumentów lub towarzyszenie w trakcie wizyty w wyżej wymienionych urzędach, powinien natychmiast zrezygnować z usług oferowanych przez tą osobę lub instytucję. Bardzo dobrze byłoby także zastanowić się nad zgłoszeniem próby oszustwa. Osoba, która zamierza odbyć pobyt w Polsce musi mieć silne poczucie, iż może się tutaj czuć jak w domu, a jeśli dodatkowo najważniejszym powodem pragnienia zamieszkania na terenie Polski są względy polityczne, powinna mieć też duże poczucie bezpieczeństwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *