Ochronę powinno się zagwarantować swojemu ciału nie tylko podczas letniej wycieczki.

Cera sucha to taki typ skóry, której kategorycznie brak jest odpowiedniego nawilżenia. Powierzchni takiej skóry brakuje przyjemnej gładkości. Bliżej jest jej do chropowatej a także nieregularnej skorupki, która jest niezbyt przyjemna podczas dotykania. Wyraźnie przesuszone partie naszej skóry potrafią się też łuszczyć. W bardzo wielu przypadkach do tego efektu dochodzi na brodzie i w okolicach skrzydełek nosa. Taką cerę łatwo można podrażnić, więc w takim przypadku jest wskazane stosowanie bardzo delikatnych a także przebadanych pod kątem dermatologicznym preparatów do pielęgnacji.

 

Kosmetyki naturalne zalecane właśnie do pielęgnacji cery suchej, wrażliwej i delikatnej, z pewnością będą w tym przypadku mądrym wyborem. Warto poszukiwać ich jednakże w konkretnych miejscach. Poniektóre drogerie mają na pewno specjalne działy z preparatami naturalnymi, natomiast dużo większą ich liczbę istnieje możliwość kupić przeszukując internet, sklepach z produktami naturalnymi a ponadto punktach zielarskich. Szukając produktów do pielęgnowania cery suchej, bez wątpienia należy patrzeć na ich składy oraz zwracać na to baczną uwagę. Powinny być w nich zawarte składniki o działaniu zarówno natłuszczającym a także nawilżającym, jak i o działaniu ochronnym.

 

Bardzo dobry preparat do pielęgnacji suchej skóry musi ochraniać ją przed niebezpiecznym wpływem promieni słonecznych, oznacza to, że powinien mieć w swoim składzie wysokie przeciwsłoneczne filtry. Wbrew temu co się mówi tego typu ochronę trzeba zagwarantować swojemu ciału nie tylko podczas letniej wycieczki, bo mimo tego, że wiosną a także latem to słońce rzeczywiście najbardziej nam dokucza a także ma najsilniejsze działanie, to jednak nie możemy powiedzieć, że cudem jesienią czy zimą przestaje ono działać na nasze ciało. Nawet jeśli nie czujemy tego na co dzieńnależy mieć tego świadomość. Nadmierne opalanie skóry szkodzi jej. W szczególności właścicielki a także posiadacze suchej skóry powinni każdego dnia stosować produkty z wysokim filtrem, które zapewniają skuteczną ochronę przeciw słońcu. Naturalne kosmetyki dla mężczyzn coraz częściej są wzbogacane tego rodzaju związkami, ponieważ panowie też przejmują się przecież swoim wyglądem zewnętrznym a także próbują go na bieżąco poprawiać. Kosmetyki przeznaczone do suchej cery muszą także ochraniać naszą skórę przed wszelkimi innymi faktorami, nie tylko tymi atmosferycznymi i nie tylko związanymi z działaniem słońca.

 

Na bardzo wysuszoną skórę negatywnie zadziałają również te zanieczyszczenia, jakie na co dzień obecne są w powietrzu a także środowisku. Tak samo kiepskim, a może trochę gorszym wpływem na cerę wykazują się tzw. wolne rodniki. Trzeba się przed nimi chronić i zmniejszać ich dostęp do skóry, w czym pomagają kosmetyki naturalne , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina E bądź witamina A a także C jak również cynk lub selen.

 

W okresie zimowym powinniśmy także dodatkowo delikatnie natłuszczać naszą skórę, by w ten sposób jeszcze mocniej ją zabezpieczyć. Dzięki temu nie będzie ona aż tak niezwykle wrażliwa na wysuszające działanie mrozu czy silnego wiatru.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *