Najbardziej wpływowym składnikiem podczas wyboru naszego przyszłego miejsca zamieszkania jest na pewno stan portfela.

Kupienie miejsca, gdzie będziemy mieszkać, jest jest z pewnością jedną z najistotniejszych decyzji, jakie podejmujemy w naszym życiu. Czasy się zmieniły tak więc nie jest to jeden wybór do końca życia, jeżeli coś nam się nie spodoba, w każdym momencie możemy zastanowić się nad przeprowadzką, zdarza się, że przeprowadzka jest niestety trudniejsza niżeli 1szy zakup, zwłaszcza jeśli dana nieruchomość jest obciążona hipoteką. Dlatego też kupienie mieszkania czy domu musi być zawsze dobrze przemyślany. Nie może być spowodowany impulsem. W zależności od naszych wymagań rynek wychodzi nam naprzeciw z wachlarzem różnorodnych obiektów: domy wielorodzinne, wolnostojące, tzw. “bliźniaki”, szeregówki.

Gdzie zakupić mieszkanie?

Nasza decyzja zależy od wielu zmiennych, składają się na nie liczebność rodziny, nasze indywidualne potrzeby, to czy będziemy zamieszkać w centrum miasta, czy też naszym marzeniem jest cisza a także spokój. Jednakże najważniejszymczynnikiem podczas wyboru naszego przyszłego miejsca zamieszkania jest na pewno stan naszego portfela. Niestety jest tak, że wielu ludzi, w szczególności młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają żyć na własny rachunek często nie stać na zakup domu za gotówkę. Wobec powyższego młodzi ludzie często podejmują decyzje o kredycie. Jeśli podejmiemy decyzje o kupnie mieszkania, za którego cena nie jest aż tak bardzo wysoka (przetargi spółdzielcze, komornicze, lokale mieszkalne do remontu) kredyt na nasze mieszkanie, który będziemy mogli zaciągnąć może być kredytem na gotówkę. Jednak w tej sytuacji należy mieć na uwadze, iż cena tego kredytu jest nieduża i wystarczy najprawdopodobniej jedynie na kupienie lokalu mieszkalnego. A przecież mieszkanie to nie tylko puste ściany, należy je do tego za coś wyposażyć przynajmniej w najbardziej niezbędne przedmioty. Jednak z drugiej strony nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłych zdarzeń, zaś kredyt gotówkowy dostaniemy na najwyżej osiem lat. Jest to o wiele bezpieczniejsza alternatywa niż zobowiązanie się na lat przykładowo trzydzieści. Ceny apartamentów lub domów niestety nie są tak niskie, jak ceny lokalów w wielorodzinnych domach czy blokach z dużej płyty, tak więc tutaj jedyną możliwością jest https://capiterum.com/kredyt-na-mieszkanie.

Kredyt na miueszkanie

Bardzo często tego typu zobowiązanie jest zaciągane nie tylko na długie lata, ale też, dopóki nie zostanie on spłacony, dana nieruchomość należy do banku. Z tego tez powodu branie kredytu hipotecznego powinno być naprawdę porządnie przemyślane. Z drugiej jednak strony spłata kredytu rozciągnięta na lata powoduje, że te raty nie są bardzo wysokie. Koszt raty plus czynszu możemy śmiało porównać do płacenia komuś za wynajem, a jesteśmy na swoim terenie, co z pewnością jest ogromnym plusem! By zdobyć taki kredyt, często wymagane jest minimum 10% wkładu własnego.

 

Jednak nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego musimy się porządnie zastanowić, choćby z tego powodu, iż kwota jaką mamy możliwość pożyczyć od banku jest dużo wyższa niż w przypadku kredytu gotówkowego, co kupienie interesującej nas nieruchomości ale też bez przeszkód pozwoli nam ją wyremontować, czy właściwie wyposażyć.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *