Makijaż permanentny, to mówiąc inaczej makijaż stały.

Czym właściwie jest makijaż permanentny i w ogóle po co się go używa? Odpowiedź na tego typu pytanie jest łatwa. Absolutnie każda kobieta uwielbia prezentować się jak najlepiej. Metody ozdabiania a także upiększania twarzy jak i sylwetki były różnorakie, zależnie od czasów, obowiązującej mody oraz kultury, identycznie jak i otrzymywane efekty wizualne, ale wszystko zostaje bez ustanku kwestią gustu.

Permanentny makijaż, to mówiąc inaczej makijaż robiony na stałe, który polega na zaaplikowaniu pod skórę odpowiednich pigmentów, używanych głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Rodzaj tego makijażu możemy porównywać z tatuowaniem. Trwałość takiego makijażu jest bardzo różna, jednak zdarzają się klientki, u których makijaż permanentny utrzymuje się nawet około 3 lata! Pozwala on cieszyć się perfekcyjnym wyglądem w każdej sytuacji.

Zazwyczaj dziewczyny pragną polepszyć wygląd i kształt swoich brwi. Jeśli chcielibyśmy nadać lepszy kształt naszym brwiom warta polecenia jest technika ombre, niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych metod makijażu permanentnego, radująca się też niesamowicie ogromną sympatią klientek. Technika ombre polega przede wszystkim na dokładniejszym oraz delikatniejszym cieniowaniu, poprzez co brwi nie są jednolite, ale za to niesamowicie zbliżone do ich naturalnego kształtu.

Chcąc podkreślić swoje brwi możemy zdecydować się na microblading, czyli tak zwane dorysowywanie włosków w miejscu brwi. Metoda tego typu nie powoduje zagęszczania brwi, jednakże także pozwala nadać im naturalny wygląd. Permanentny makijaż to doskonałe wyjście dla wszystkich kobiet, które w zabieganym świecie nie mają zbyt wiele czasu na spędzanie kilku godzin przed lustrem. To również rozwiązanie, dla osób uwielbiających sporty wodne, ponieważ nie ulega on rozmazywaniu. Dzień w dzień umożliwi zachowywać twarzy piękny, świeży wygląd, perfekcyjnie tuszując niedoskonałości.

Zobacz: Makijaż permanentny

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *