0

Ludzkie zdrowie to nie żarty.

Posted by admin on Kwiecień 18, 2018 in Pozostałe |

W momencie kiedy jakiś chory leży na szpitalnym łóżku przeważnie nie czeka niestety na niego nic co byłoby miłe – ot, będzie szybko wyleczony – jeśli ma szczęście, oczywiście (choć prawdą jest, iż w dzisiejszych czasach umiejętności, doświadczenie doktorów, jak i sama medycyna, są na bardzo wysokim i to coraz wyższym poziomie). Często w własnych myślach rozmyśla chory o śmierci – niekoniecznie takiej śmierci fizycznej, ale o śmierci jego własnej duszy, bez względu od rezultatu działań doktorów. Wręcz zwykła pielęgniarka niestety nie potrafi przeznaczyć pacjentowi jakoś dużo czasu – a to dla niego niebywale ważne.
Zdrowie każdego z nas to nie przelewki, a opieka medyczna tym bardziej. Natomiast nic nam nie szkodzi tak, jak utracenie zdrowia w sferze duchowej – przyzna to chyba każdy, kto choć raz w swoim życiu miał tego typu problem – lub ktoś z jego rodziny albo przyjaciół. Szpital to zdecydowanie nie tylko obiekt – a zapewne nie powinien być tylko tym. Pacjent to ważny klient szpitalny – któremu niezwykle potrzebne jest  wsparcie od jego bliskich, niemniej jednak i od personelu medycznego. Ogromna szkoda, że tak mało osób o tym pamięta.
Uczelnie kształcące ludzi do bycia lekarzem również częstokroć o tym zapominają. Wszak nie dla samego zysku żyjemy, a dla radości z tego życia – starajmy się o tym pamiętać.

Źródło: https://psychiatra4warszawa.wordpress.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 1999-2019 Tomek Wawrzyczek All rights reserved.
This site is using the Multi Child-Theme, v2.2, on top of
the Parent-Theme Desk Mess Mirrored, v2.5, from BuyNowShop.com