Jest kilka technik oczyszczania filtra cząstek stałych.

Regeneracja DPF to inaczej regeneracja filtra cząstek stałych, który mieści się w samochodzie. Filtr cząstek stałych instalowany jest w aucie w układzie wydechowym silnika. Jego działania polegają na oczyszczaniu powstałych spalin samochodowych z znajdujących się w nich cząstek stałych, to znaczy m.in. niespalonego węgla. Te cząstki stałe, które ma wychwycić filtr, osadzają się na nim zanieczyszczając go.

W czasie używania pojazdu ich ilość w filtrze szybko podwyższa się oraz zaczyna mocno go zanieczyszczać. Stan zanieczyszczenia filtra cząstek stałych uzależniony jest od wielu czynników, w gronie których to mamy możliwość przytoczyć m.in. styl naszej jazdy, stan techniczny posiadanego auta, i stan wlewanego paliwa. Niektóre pojazdy posiadają taki filtr, jaki ulega samoczyszczeniu, jednak nie wszystkie. Wskutek tego, iż koszt wymiany filtra jest bardzo duży używa się regeneracja dpf, czyli potocznie czyszczenie. Istnieje wiele metod czyszczenia filtra cząstek stałych. Jedną z takich metod jest oczyszczanie za pomocą ultradźwięków. Jest to sposób bardzo skuteczny, jednak dość ryzykowny mając na uwadze mogące zaistnieć awarie.
Znacznie bezpieczniejszym znanym sposobem jest czyszczenie z pomocą hydrodynamicznego systemu czyszczenia filtrów DPF. Decydując się na ten właśnie sposób powinno się zdemontować filtr, a następnie dać go do czyszczenia w specjalnych urządzeniu. Po zakończonym czyszczeniu filtr montujemy do pojazdu ponownie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *