Jaki ubiór na cywilnym ślubie sprawdzi się zatem wyśmienicie?

Tuż po dostaniu od kogoś zaproszenia na cywilny człowiek natychmiast rozpoczyna rozmyślać nad tym, co ubierze na tą na pewno bardzo istotną ceremonię. Kłopoty powiązane z wyglądem ważne są głównie dla kobiet, które wszak codziennie starają się ubierać jak najlepiej, dzięki temu na takich uroczystościach chciałyby oczarowywać każdego własnym wizerunkiem. Nie mogą jednakże przyćmić swoimi własnymi sukniami samej młodej, ponieważ to ona na własnym ślubie musi prezentować się najlepiej i absolutnie nikt nie powinien pomylić jej z koleżanką. Jaki strój na ślubie urzędowym spisze się więc najlepiej? O ile w kościołach co niektóre detale garderoby nie są zbyt mile widziane, tak w urzędach raczej nikt na nie nie zerknie. Dostając zaproszenie na cywilny, można zatem trochę mocniej zaszaleć ze swoim ubiorem. Nie trzeba na szczęście kruczowo przestrzegać tych wszelkich odgórnie przyjętych norm ze strachu przed niechętnymi komentarzami babć. Kreacja gościa może być zatem trochę bardziej luźna a także szalona, niemniej jednak musi być dopasowana do kalibru ceremonii.

Wybranie za krótkiej sukni, dosięgającej zaledwie połowy uda, niestety może być niewłaściwie przyjęte poprzez samych nowożeńców. Włożenie kreacji odsłaniającej za dużo ciała – biust – okaże się poważnym faux pass, które jeszcze długo będzie omawiane przez samych weselników. A po co później odpierać tego typu komentarze, jeśli od razu możemy zdecydować się na założenie czegoś pięknego a także równocześnie gustownego. Pewne kreacje na cywilny są faktycznie zapierające dech w piersiach! A kobiety, które za nimi nie przepadają, zawsze będą mogły zastąpić je zestawem, składającym się ze spodni a także marynarki. Czasem narzeczeni informują na swoich zaproszeniach na uroczystość zaślubin o wybranym przez nich dress codzie.

Jeśli jednak na karteczce nie pojawiają się żadne informacje, tyczące się ubioru zaproszonych, trzeba włożyć coś gustownego, ale jednocześnie nieprzesadzonego. Może to być m.in. dwuczęściowy klasyczny zestaw. Świetnie sprawdzi się on na każdej figurze, zwłaszcza jeżeli będzie odpowiednio do niej dopasowany. Bo nie zawsze na tego typu ślub trzeba zakładać strojną sukienkę czy choćby prostą kreację. Równie wspaniałym pomysłem będzie zwyczajna spódniczka, sięgająca kostek. Ostatnio tego typu kompozycje są na topie i w zestawieniu z obcasami potrafią wyglądać niezwykle ciekawie. Żeby ubiór nie wyglądał zbyt zwyczajnie, niekiedy starczy ozdobić go bardziej zauważalną biżuterią. To właśnie w dodatkach częstokroć tkwi największa moc!

Zamiast skupiać się zbytnio na wybraniu jak najefektowniejszej sukienki na ślub, lepiej przeznaczyć te środki na porządny prezent na cywilny. Prezent mimo wszystko nie musi w ogóle być wielki czy specjalnie kosztowny. Istotne jest jedynie to, by mógł on zachwycić samych nowożeńców.

Więcej: ślub cywilny

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *