Granit to 1 z najtwardszych oraz najodporniejszych na wietrzenie minerałów.

Do wykańczania chodników i podjazdów bardzo często wybierana jest kostka brukowa. W trakcie wyboru tego typu surowców pojawia się bardzo często pytanie dotyczące tego, czy powinniśmy zdecydować się na kostkę z naturalnego kamienia czy z betonu.
Jakie znamy plusy naturalnej kostki granitowej? Który typ kostki brukowej wybrać? W trakcie wyboru kostki brukowej powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej przeznaczenie. Kostka brukowa Warszawa użyta do wykończenia podjazdu przed domem powinna mieć inne parametry od kostki, którą użyjemy do wykończenia ścieżek albo schodów. Niemałą rolę odgrywa również wielkość kostki. Większe kostki najlepiej prezentują się na wielkich powierzchniach, tymczasem drobna kostka brukowa może być ułożona nawet na przestrzeniach, które są ciasne i trudno dostępne. Cechy pozytywne naturalnej kostki granitowej W przypadku najlepszej jakości, jaką prezentuje naturalna kostka brukowa jej koszt jest sprawą mniejszej wagi. Materiał jakim jest granit to 1 z tych najtwardszych oraz najbardziej odpornych na procesy wietrzenia skał, jakie bez zarzutu sprawdzą się do wyłożenia powierzchni zewnętrznych. Kostka z granitu jest nie tylko i wyłącznie odporna na różne uszkodzenia mechaniczne, ale też na mróz i promieniowanie UV. Ta kostka nie kruszeje też pod wpływem oddziaływania mikroorganizmów a także roślin. Jak wykonać aranżację kostki

Podczas układania kostki możemy pokusić się na stworzenie nietypowej aranżacji. Super wyselekcjonować do tego dwa różne odcienie kostki brukowej, ponieważ pozwoli nam to wykonać ciekawy wzór, unikając przy tym chaosu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *