Fizjoterapia może być potrzebna.

Przeważnie nie zdajemy sobie sprawy z sygnałów, jakie wysyła do nas ciało i zazwyczaj ignorujemy je. Lekceważenie na pozór niedużych urazów oraz dolegliwości może mieć niezwykle poważne konsekwencje. W poniektórych dolegliwościach powinno się również korzystać z pomocy fizjoterapeuty.

Fizjoterapeuta to osoba, która oprócz przeprowadzania procesu rehabilitacji zajmuje się doborem ćwiczeń, terapii oraz diagnozą. Rehabilitacja jest przeprowadzona poprzez fizjoterapeutę.

Po wsparcie musimy zgłosić się na przykład w sytuacji nieustającego bólu kręgosłupa. Często przyczyn tego doszukuje się w siedzącym trybie życia, niemniej jednak nie bywa to jedynym powodem powstawania bólu. Taki fizjoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem, dokładnie go bada, a także dopasowywuje właściwą terapię.

Fizjoterapia może okazać się niezwykle potrzebna również w przypadku dolegliwości tyczących się stawów. Tu przyczyn jest bardzo dużo i nie zawsze spowodowane są one brakiem aktywności ruchowej. Osoby uprawiające bieganie przeważnie posiadają dolegliwości związane ze stawami kolan, a wizyta u fizjoterapeuty pomoże odkryć powody powstawania tych dolegliwości a także zmniejszyć je.

Fizjoterapeuta pomaga też w przypadku wystąpienia różnorakich urazów ,które wynikają z nieodpowiedniego ułożenia stopy lub przykładowo nadwyrężeń nadgarstków. Często tego typu bóle są ignorowane przez nas, jednakże powinniśmy zwracać na nie uwagę, szczególnie, gdy trwają długo. W takiej sytuacji lekarz rodzinny zleci wykonanie RTG i z tego typu dokumentacją trzeba zgłosić się do fizjoterapeuty.

Źródło: rybnik fizjoterapia

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *