Zbyt duża dawka podkładu.

Prawidłowo zrobiony make up, który znakomicie podkreśli urodę to niewątpliwie sztuka. Wiele dziewczyn niestety posiada skłonność do znacznej przesady i popełniania błędów które wpływają negatywnie na efekt ostateczny.
Do najczęstszych błędów możemy zaliczyć używanie ciemnego lub zbyt jasnego podkładu, który odznacza się od koloru naszej skóry i daje niestety karykaturalny efekt. Następnym popełnianym błędem jest niestaranne rozłożenie podkładu na twarz, co sprawia, że robią się straszne plamy o różnobarwnym zabarwieniu. Przesadzona ilość fluidu i pudru powoduje, że makijaż przypomina maskę. Make up może zniszczyć źle dobrany odcień różu do typu naszej urody oraz kolorytu cery, oraz aplikowanie go w nieodpowiednich miejscach na buzi lub w za dużej dawce.
Duże znaczenie niewątpliwie ma również umiejętność zrobienia make upu oczu. Nieodpowiednie użytkowanie tuszu do rzęs sprawia, że rzęsy są strasznie posklejane, pojawiają się na nich straszne grudki lub często też tusz odbija się na powiece zanim całkiem zaschnie. Strasznie częstym także błędem jest aplikacja strasznie dużej ilości cieni. Powoduje to, że bardzo szybko się warzą i wyglądają niezbyt estetycznie. Przeważnie dzieje się to w sytuacji cieni do powiek o niskiej jakości.
Makijaż ust także powoduje kobietom bardzo wiele trudności. Niestarannie zaaplikowana szminka czy błyszczyk powoduje, że zarys naszych ust wygląda jakby był rozmyty, natomiast stosowanie bardzo ciemnej konturówki daje nam wyzywający efekt.

Zobacz więcej: make-up Ciechanów

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *