Nasz świeży dom był jednopoziomowy

Wyprowadziłam się z ukochanym do nowego lokalu prawie że miesiąc temu. Nasz nowiutki lokal mieszkalny był jednopoziomowy (na nasze szczęście bo wyprowadziliśmy się z blokowiska i starczy nam wchodzenia po schodach). Był zaraz przy głównej w większości przypadków użytkowanej ulicy. Cechował się tym, że wybudowano go na niewielkim spadzie, co sprawiało, że nasze okna były w praktyce na tym samym progu, co deptak, poprzez co potencjalny spacerujący mógłby zaglądnąć do pokoju.

Strasznie mnie oraz ukochanego to stresowało, bo nie posiadaliśmy w ogóle osobności i za każdym razem się denerwowaliśmy, że nam ktoś zagląda poprzez okna. Nowy dom, został przez nas zakupiony bez mebli dzięki temu także byliśmy zmuszeni wszytsko zakupować sami i w każdym momencie było coś ważniejszego, wiec zakup czegoś co aby zasłoniło nasze okna schodziła w każdym momencie na dalszy zamysł. Tak zatem nasze szyby zostały poprzez ponad miesiąc zasłonięte ręcznikami, byle ażeby tylko zablokować darmowemu widzowi spektakl, jaki się rozgrywał każdego wieczora u nas w mieszkania. Ważny moment nadszedł, w momencie gdy mój ukochany przydybał sąsiada, mieszkającego vis a vis nas odpoczywającego na ławce wieczorem a także wpatrzonego w nasze okno. Tego było już dla nas za wiele a także postanowiliśmy zasłonić nasze okna w przeciągu tygodnia, a znakomicie już na 2gi dzień. W tej samej chwili siadłam do notebooka i zaczęłam poszukiwać jakie mam opcje oraz w czym mogę selekcjonować. Wyrzuciłam zaraz sposobność nabycia firan, bo nie raduje mnie możliwość wchodzenia na drabinę ściągania tego, prania, a kolejno ponownego zawieszania. Na 1-wszy strzał więc poszły rolety rzymskie, które niestety ale wyrzuciłam, ponieważ mi kojarzyły się trochę z firanami, a także które powinno się żeby było otrzepywać z kurzu. Dodatkowo nie spodobała mi się ich faktura a także ich wystrój po zwinięciu. Następna moja myśl padła na żaluzje, pamiętam jednak, że w naszym rodzinnym mieszkaniu zostały takie i mamunia okropnie narzekała na nie, że się zrywają i strasznie osadza się na nich kurz, a poza tym hałasują, gdy się je zaciąga. Wpadł mi na myśl również plan ze specjalnymi dekoracyjnymi naklejkami na okna i powiem szczerze, że skłoniłabym się na taką opcję gdyby nie rekomendacje użytkowników globalnej sieci, na ich zagadnienie. Wyszło na to, że nic poprzez nie nie widać ze wewnątrz, zatem nie moglabym widzieć czy mi ktoś spaceruje po ogródku, a przy tym naklejane są na zawsze i od słońca blakły. No i to mnie zniechęciło. W końcu znalazłam rozwiązanie własnego problemu, niby najzwyklejszy a przyszedł mi na myśl ostatni, czyli najprostsza roleta. Świetna w nich opcja jest taka, że mogę wybrać nawet kolor, jaki mi odpowiada.

Na następny dzień zaraz z samego rana pojechaliśmy z mężem nabyć nasz “mur”, od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, bez wątpienia jak przewidywaliśmy był bardzo duży dobór, my W końcu wzieliśmy opcję dzień i noc, co dawało także komfort w ciągu dnia.

Więcej: rolety

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *