Jak oświetlić swoje pokoje, ażeby nasze wieczory były miłe?

Kiedy mieszkanie mamy już całkowicie wykończone, a wszystkie dodatki zostały już wybrane – zadajemy sobie jeszcze jedno ważne pytanie. Jak właściwie oświetlić nasze pomieszczenie, ażeby nasze wieczory były bardzo przyjemne i nakłaniały do relaksu?

Najważniejsze pytanie, który żyrandol powinniśmy wybrać?
O ile w każdym salonie światło musi być dobrze dobrane i pozwalać na książek czy też czasopism lub bez problemowe wykonywanie różnorakich pozostałych czynności, natomiast w sypialni będziemy mogli nieco poszaleć i pozwolić sobie na żyrandol z nieco ciemniejszym kloszem. Koniecznym warunkiem w tym przypadku jest dobranie właściwych lampek nocnych (ustawia się je na szafce nocnej obok łóżka) by w przyjemnej atmosferze przeczytać sobie książkę, pracować albo zapalić ową lampę wstając z łóżka w środku nocy. Jeżeli chodzi o pomieszczenie kuchenne i łazienkę – niezwykle popularne są współcześnie tzw. świetlówki – mocuje się przykładowo bezpośrednio na suficie nad kuchennym blatem lub w łazience nad lustrem.

Gabinet
Niezbędna będzie lampka biurowa i jasny, żyrandol (przykładowo w stylu skandynawskim). Światło w miejscu, w którym się pracuje powinno być jasne i nie przemęczać wzroku. Warto też postawić na ogromne okno – w ciągu dnia częstokroć znacznie lepiej pracuje się przy naturalnym świetle.

Oświetlenie – nie tylko w pomieszczeniach domowych!
Aby wnętrza naszego domu zyskały niesamowitego uroku – dobrze jest zadbać o oświetlenie domu a także podwórza. Nie ma nic bardziej przyjemniejszego aniżeli romantyczny wieczór na przyozdobionym światłami balkonie – myślę tutaj np o tak zwanych lampkach cotton balls bądź kinkietach – niebywale popularnych w ostatnich latach.

Autor: Lampy witrażowe różnych typów

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *