Biokominki wolnostojące są nową odsłoną dla tradycyjnych kominków.

Kominki ekologiczne wolnostojące są nową alternatywą dla klasycznych kominków. Paliwo dla kominków ekologicznych stanowi paliwo ekologiczne – ciało ciekłe stworzone na bazie alkoholu etylowego. Kominki ekologiczne nie oddziałują źle na naturalne środowisko. W trakcie procesu spalania nie emitują żadengo zapachu, nie emitują także popiołu. Do doboru mamy dużo nowoczesnych odsłon biokominków. Kominek ekologiczny może mieć u siebie prawie każdy bez potrzeby posiadania kominowego ciągu, zwyczajnie stawiasz i korzystasz. Służą one za ekskluzywną dekorację własnego domu, pasują do każdego wnętrza. Kominki ekologiczne spisują się zarówno wewnątrz jak również na zewnątrz (możemy je zamontować na tarasie). Można go wykorzystać sezonowo albo przez cały rok wszystko uzależnione jest wyłącznie od naszej fantazji. Stanowią one miejscowe źródło ciepła.

 

Wkłady kominkowe, z uwagi na budulec, z którego są przygotowane można podzielić na żelazne a także stalowe. Ich cały montaż powiązany jest z bezwzględnym posiadaniem tak zwanego wylotu spalin. Zaopatrzone są w szkło hartowane. Nie możemy ich instalować w dowolnym miejscu. Będziemy mogli zakupić kominkowe wkłady z tak zwanym płaszczem wodnym, które umożliwiają ogrzanie całego domu przy wykorzystaniu instalacji ogrzewania centralnego. Paliwem jest pellet albo drewno zależnie od stylu kupionego kominka.

 

Wolnostojące piece przygotowane są podobnie jak wkłady kominowe z żeliwa lub stali i zaopatrzone są w szkoło odporne na wysokie temperatury. Od tradycyjnych wkładów kominowych odróżnia je to iż wykończone są cegłami szamotowymi, a paliwem na przykład może być pellet, drewno albo węgiel.

Autor: https://www.wkladykominkowe.net.pl/

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *