Zwalczać może owady, roztocza, gryzonie czy larwy.

Przechowywanie zboża w silosach i magazynach jest zagrożone ryzykiem pojawienia się nieproszonych owadów, roztoczy czy gryzoni. Żeby pozbyć się szkodników wykorzystuje się między innymi zabiegi polegające na gazowaniu i ozonowaniu.
Fumigacja polega na rozłożeniu w zanieczyszczonym miejscu pastylek emitujących gaz (w wyniku reakcji chemicznej z wilgocią w powietrzu powstaje fosforowodór). Wyeliminować można rozmaite insekty, pyłki, gryzonie bądź larwy. Gazowanie można przeprowadzić jeszcze przed wypełnieniem silosa czy magazynu. Tak czy inaczej- środek powinien być ściśle dopasowany do potrzeb klienta i przeznaczony do usunięcia określonego problemu. Fumigacja zboża jest zabiegiem ,który wymaga również spełnienia określonych środków bezpieczeństwa. Absolutnie nie wolno przeprowadzać jej na własną rękę, środkami zakupionymi gdzieś w internecie, dlatego że niesie to bardzo duże ryzyko.
Tego typu zadania należy powierzyć specjalistom, jacy posiadają zarówno kwalifikacje jak i bardzo duże doświadczenie praktyczne. Dobrze jest precyzyjnie sprawdzić jakość świadczonych usług przez sprawdzenie referencji a także posiadanych poprzez danego profesjonalisty dyplomów. Profesjonalny wykonawca udzieli również stosownej gwarancji a ponadto zgodzi się na podpisanie jasnej i klarownej umowy bądź zlecenia na oferowane usługi fumigacji zboża.

Źródło: Usługi zwalczania owadów Toruń

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *