Żeby go podłączyć należy jedynie przekręcić właściwą dźwignię.

Kulowe zawory są kategorycznie najistotniejszym fragmentem instalacji zarówno gazowej, wodnej, jak i grzewczej. Zawory tego typu są niezmiernie popularne i będziemy mogli się z nimi spotkać tak samo w mieszkaniach indywidualnych, w których aparatury nie są skomplikowane, jak również w ogromnych firmach. Zarówno w mieszkaniach jak również w fabrykacji idealnie spełniają swoje zadanie. Zawór tego typu sam w sobie jest zdecydowanie bardzo łatwym w użyciu urządzeniem, z którym poradzi sobie właściwie każdy użytkownik. Żeby go zainstalować należy tylko przekręcić odpowiednią dźwignię. Taki sposób zastosowania wynika z bardzo prostej budowy już samego zaworu.

Jego głównym fragmentem jest kula przygotowana z mosiądzu. Zrobiona jest ona z bardzo wielką dokładnością. Kulka ta obłożona jest warstwą chromu. Ciekawą informacją może na przykład być to, iż zawory takie mogą także być używane pod wodą. Jednym z kluczowych miejsc ich użytkowania są miejsca pracy wiertniczej, gdzie wydobywa się, przy ich zastosowaniu, naftę. Bez wątpienia są to zdecydowanie inne zawory niż te wykorzystywane w domu. Posiadają one dodatkowe, specjalnie przygotowane szczeliwo. Są tworzone naturalnie na prywatne zlecenia spółek zajmujących się wydobyciem ropy na zewnątrz ziemi.

Dzięki prawidłowej pracy tego typu zaworów będziemy mogli ograniczyć stratę energii. W głównej mierze o ich skuteczności decydują wyroby, które używane są do ich produkcji. Im wyroby są lepsze, tym mocniejsza będzie praca kranu i tym mniejszą utratę energii poniesie końcowy kontrahent.

Więcej: http://www.ql.com.pl/

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *