Ważne jest żeby nasz serwer był odpowiednio zabezpieczony.

Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) dzieli komputer na części, natomiast każda część ma na celu imitować oddzielny serwer fizyczny. Prościej mówiąc – to technologia , która pozwala na utworzenie kilku maszyn wirtualnych w obrębie jednej maszyny fizycznej. Dodatkowo każdy tego rodzaju hosting jest od siebie zupełnie odizolowany. Tego rodzaju serwery są najczęściej wykorzystywane przez wyspecjalizowane sklepy ecommerce albo też duże serwisy.

Serwery VPS są swego rodzaju bardzo zaawansowanym wirtualnym systemem, w którym wykorzystanie właściwego oprogramowania umożliwia całkowite odzwierciedlenie serwera dedykowanego (fizycznego) konkretnego laptopa. Jedyną różnicą w stosunku do całkowitego serwera dedykowanego jest to, że jego możliwości sprzętowe dostępne są dla wielu użytkowników. Makeapp stanowi wielopoziomowe zadanie. Co najważniejsze oprogramowanie, na którym działa serwer musi być stale uaktualniane, w celu jego prawidłowego działania. Oprócz tego powinno się kontrolować odpowiedzi czy usługi programów na danym hostingu i jeśli zajdzie taka potrzeba naprawić pojawiające się błędy.

Te działania są absolutną podstawą bardzo dobrej administracji, jakkolwiek możemy je poszerzyć o takie zadania jak: optymalizacja aktualnych konfiguracji i archiwizacja danych. Ważne jest żeby nasz hosting był dobrze zabezpieczony. By sprawdzić ochronę danego serwera w bardzo wielu przypadkach stosuje się tzw. testy penetracyjne. To etyczny hacking. Zarządca serwera hackuje go w bardzo podobny sposób jak uczyniliby to ewentualni włamywacze. W ten sposób sprawdzane są wszystkie istniejące zabezpieczenia mające zabezpieczać serwer przed tego rodzaju zagrożeniami.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *