Ubezpieczenie od tragicznych wypadków w szkole jest niezbędne w wypadku kiedy pociecha ma wybrać się na wycieczkę szkolną.

Koniecznie trzeba uświadomić sobie, iż ubezpieczenie pociechy w szkole oraz ubezpieczenie malucha w przedszkolu nie jest konieczne. Często opiekunowie nie zastanawiają się nad tą sprawą i zwyczajnie jednocześnie z początkiem roku szkolnego płacą za ubezpieczenie tego typu, z jakim jest powiązana szkoła dziecka. Jednakże jeśli rodzic trafi na bardziej opłacalną propozycję u zupełnie innej konkurencyjnej spółki oczywiście może ubezpieczyć swoje własne potomstwo akurat tam. Dlatego że ta decyzja należy w pełni do opiekuna pociechy.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków w szkole jest niezbędne w sytuacji gdy dziecko ma jechać na wyjazd szkolny, wówczas jest ono niezbędne. Osoby, które chcą wszystkie swoje wydatki prawidłowo dozorować oczywiście mogą swoje pociechy ubezpieczyć w firmie prywatnej. Niestety szkoły często posiadają nie bardzo opłacalne umowy z ubezpieczalniami. Stawki za jeden % uszczerbku na zdrowiu są niezmiernie maleńkie. W wiejskich rejonach opłata za ubezpieczenie roczne to jest około 50 zł. Gdzie w globalnej sieci internet u firm prywatnych możemy znaleźć znacznie niższe oferty ubezpieczeniowe na przykład za 34 zł. 1 procent w przypadku tego typu oferty to 120 pln. W szkole za jeden procent będziemy mogli zdobyć sporo mniej.

Na pewno warto nie wydawać pieniędzy bez sprawdzania za to, co podsuwają nam w szkołach, a dowiedzieć się jak wygląda propozycja danej ubezpieczalni. Nie zalecałbym jednakże nie kupowania tego typu ubezpieczenia w ogóle. Absolutnie nie jest to wówczas żadna oszczędność a tylko brak odpowiedzialności. W momencie kiedy dziecko jest w wieku młodzieńczym – w porządku. Jednakże w momencie gdy chodzi do klas jeden do sześć tego typu ubezpieczenie to podstawa. Pociechy w tym wieku są tak aktywne oraz nie rozważne, że o wypadek nie trudno.

Zobacz: ubezpieczenie dziecka w szkole

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *