Stopniowo zastępują je innego rodzaju surowce.

Cegła to podstawowy budulec naszych domów. Pomału zastępują je inne surowce, jednakże długie lata używania cegły przyczyniły się do tego, iż jest to najbardziej uniwersalny materiał budowlany. Cegła ceramiczna, cegła silikatowa i cegła cementowa stosowane są do budownictwa jako materiał konstrukcyjny oraz materiał do wykończeń.

 

Duża dostępność i rozmaitość rodzajów cegły sprawia, że jej popularność nie maleje, pomimo pojawiania się na naszym rynku nowych produktów budowlanych. Ekonomika budowli także powoduje, iż najczęściej sięgamy po cegły. Cegła jest dość niedroga i pozwala na obszerną gamę działań murarskich, które nie bywają osiągalne w różnych technologiach.

 

Ozdobna cegła to jeden z rodzajów tego materiału stosowany jako powłoka licowa murów wewnętrznych jak również zewnętrznych. Umożliwia na wykonanie płaszczyzn ścian o różnorodnych efektach plastycznych, a przy zespoleniu z dobrze dobranym wątkiem muru jest jedyny w swoim rodzaju. Jej modularność jak i również nieduże gabaryty pozwalają mistrzom murarskim na zrobienie detali murów nieosiągalnych innymi sposobami. Cegła elewacyjna jest też niezwykle solidnym i efektownym zastosowanie,.

Cena takiej cegły, względnie mała, oraz wysoka jakość konstrukcji z niej wykonywanych to właśnie te elementy, jakie wpływają na sławę tego surowca budowlanego.

Zobacz: Cegła cena

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *