Projektując budowę domu…

Projektując dom należy zainwestować w pasywne budownictwo. Energia jest bardzo droga, zatem zainwestowanie w źródła niekonwencjonalne energii cieplnej, znacząco obniży później koszty utrzymania budynku. Bardzo dobre okna pasywne muszą charakteryzować się współczynnikiem przenikania energii cieplnej znacznie niższym niż 0,8 W/m2K. Są to przykładowo drewniane, trzyszybowe konstrukcje, aluminiowo-drewniane albo aluminiowe. Takie standardowe ramy okienne mają głębokość około 68 mm, z kolei okno pasywne posiada głębokość od 88 do 120 mm.

Popularnym materiałem ,który wykorzystywany jest do produkowania okien jest PCV. Takie okno jest znacznie tańsze aniżeli okno drewniane, a posiada podobne parametry akustyczne i cieplne. Profil całej konstrukcji wykonanych z PCV, jest podzielony na przynajmniej 6 komór. Takie rozwiązanie jest potrzebne, aby zyskać bardzo dobre parametry cieplne.

Pasywne budownictwo głównie polega na bardzo wysokiej ,termicznej izolacji. Energii potrzebnej do ogrzewania takich budynków dostarczają kolektory słoneczne, i ciepło ,które jest wydzielane przez wszelakiego typu domowe urządzenia.

Najistotniejszym zadaniem okien, niezależnie, czy są aluminiowe, plastikowe, czy drewniane, jest zapobieganie powstawaniu termicznych mostków i zagwarantowanie wysokiej szczelności domu.

Zobacz więcej: okna Katowice

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *