O ile zatrudniony chciałby uzyskać od swojego szefa…

W momencie gdy pracodawca posyła nas w służbową podróż, powinno się mieć pojęcie co się należy tobie z tytułu wykonywania obowiązków służbowych poza miejscem własnego zameldowania.

Jeżeli delegacja jest na terenie państwa, w takiej sytuacji będzie tobie przysługiwać dieta za każdy dzień służbowej podróży, zwrot kosztów za transport i dojazd – miejską komunikacja, zwrot wydatków za noclegi, a oprócz tego zwrócenie kosztów za wszelkie inne wydatki, jakie zostaną udokumentowanie pisemnie, i zaakceptowane przez przełożonego.

By móc dostać zwrot cen za przejazdy podczas służbową podróż, pracownik ma obowiązek pokazać swojemu szefowi bilety, oraz dodatkowo rachunki, jakie udokumentują poniesione przez niego koszty.
Szef może dać zgodę na delegację własnym środkiem transportu, przykładowo. samochodem albo motorem.
Jeśli zatrudniony chciałby uzyskać od pracodawcy zwrot wydatków za hotel podczas podróży służbowej, też musi pokazać rachunek z cenami.
Jeżeli zdobycie rachunku na jakikolwiek z opłat pokrytych przez zatrudnionego podczas trwania delegacji nie będzie dopuszczalne, zatrudniony może dostarczyć deklarację o kwocie poniesionych wydatków oraz o powodzie braku możliwości tego udokumentowania.

Czytaj dalej: delegacja

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *