Nasze dziecko nie rozumie…

Rozwód to zawsze trudny okres dla dzieci. Ono nie rozumie, dlaczego tak właściwie rodzice- już się nie kochają a także ze sobą walczą. Te wszystkie porady prawne, gwar wokół niego, to wszystko je przeraża. Dziecko pragnęłoby, ażeby w jego rodzinie było tak jak kiedyś, kiedy to całą rodziną spędzaliście pełno czasu. Zdrada, majątek czy adwokat, to frazy dla niego zupełnie obce. Ponadto, w momencie gdy kłócą się między sobą i lekceważą je- myśli, że to jego wina.

 

Zazwyczaj do głowy przychodzą mu różne pomysły, ażeby zdołać pogodzić swoich ukochanych rodziców. Zaczyna rozrabiać, przynosić kiepskie stopnie, bo myśli, że w ten sposób pogodzi rodziców. Kiedy jego wszelkie wysiłki nie przynoszą efektów, czuje ogromne rozczarowanie. Buntuje się przeciwko wyprowadzce ukochanego taty z domu czy też jest strasznie nieszczęśliwie kiedy raz na weekend jedzie do mamy a innym razem do ojca. Niestety sytuacja w dodatku robi się skomplikowana, w momencie kiedy rodzice walczą o swoje dziecko.

 

Prawo rodzinne bardzo często opiekę nad dzieckiem powierza matce. Tak już się przyjęło, że to matka zdecydowanie lepiej zatroszczy się o dobro dziecka. Ojcu natomiast pozostają tylko krótkie wizyty u swojego dziecka, w wyznaczone dni. Niestety, kiedy ma miejsce rozwód, najbardziej cierpi dziecko. Przede wszystkim od rodziców zależne jest to, czy ich pociecha zaakceptuje nową sytuację. By było mu lżej- musi przede wszystkim czuć miłość obojga opiekunów.

Zobacz więcej: poradnictwo prawne oława

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *