Dużo z takich miejsc znajdziemy na Śląsku.

Pomimo sporych ilości wojen, w trakcie których bardzo wiele zabytkowych obiektów, a dosłownie całych miasteczek zostało zrównanych z ziemią, nadal jest mnóstwo miejsc, które zdołały przetrwać w stanie prawie niedotkniętym.

Dużo z tego typu miejsc znaleźć można na Dolnym Śląsku, jednym z takich miasteczek, gdzie można zobaczyć jak projektowane a także budowane były różnego typu ośrodki w średniowieczu, jest na pewno Bolesławiec. Możemy tu zobaczyć ogrom budynków które powstały nawet w czternastym-piętnastym wieku. Myślę, że każdy chce pooglądać w jakich właściwie warunkach ludzie żyli przeszło sześćset lat temu? Dla tych, którzy jednak chcą czegoś innego aniżeli jakieś zwykłe domy, są tu również 2 kilkusetletnie kościółki, 1 z nich, który był kiedyś kościołem ewangelickim ma siedemdziesięciodwu metrową wieżyczkę, drugi z nich, katolicki od paru lat uznawany jest za bazylikę.

Być może twój hotel czy też pensjonat tutaj nie będzie miejscem który oddaje ducha średniowiecza, chociaż to nawet lepiej, brak bieżącej wody bądź elektryczności nie zachęca do tego aby się tam zatrzymać, prawda? Kiedy natomiast naładujesz swoje baterie, będziesz mógł wrócić do zwiedzania miasta Bolesławiec. A co dodatkowo tu znajdziesz? Choćby piękny ratusz z zniewalającym Pałacem Ślubów, powstały w 1525 roku lub obronne mury z czternastego wieku, zostały w przeważającej większości poniszczone, jednak jedna baszta nadal jest zachowana w doskonałym stanie.

Więcej: hotel bolesławiec

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *